رجعت حضرت امیر المومنین علیه السلام

علامه مجلسی رضوان الله علیه روایت کرده است که حضرت امیر المومنین علیه السلام فرمودند:

به درستی که مرا است برگشتنی بعد از برگشتن و زنده شدنی بعد از زنده شدن و من صاحب رجعت‌ها و برگشتن‌های بسیارم و صاحب صولت‌ها و انتقام‌های بی‌شمارم و صاحب دولت‌های عجیبم. منم حصار آهن، منم بنده خدا و برادر رسول خدا صلی الله علیه و آله، منم امین خدا و خزینه‌دار علم خدا، و صندوق سر خدا و حجاب خدا و صراط خدا و میزان خدا. منم کلمه خدا و منم اسماء حسنای الهی و منم امثال عليا و منم آیات کبری و منم صاحب بهشت و دوزخ که اهل بهشت را در بهشت ساکن گردانم و اهل جهنم را به جهنم رسانم، با من است تزویج اهل بهشت. به سوی من است بازگشت خلق در قیامت و حساب ایشان و منم موذن در اعراف و منم که در پیش چشمه آفتاب ظاهر شوم در آخر امان و منم دابة الارض که خدا در قرآن فرموده و در آخر امان ظاهر شوم و عصای موسی و انگشتر سلیمان را بر پیشانی مؤمن و کافر گذارم که نقش بندد: «مؤمن حقا و کافر حقا» و منم پادشاه مومنان و پیشوای متقیان و زبان سخن‌گویان و خاتم اوصیای پیغمبران و وارث ایشان و خلیفه پرورگار عالمیان و منم آن کسی که خدا به من داده است علم مرگ‌های مردم و بلاهای ایشان را و علم حكم میان خلایق را. و منم آنکه خدا مسخر من گردانیده است ابر و رعد و برق و تاریکی و روشنایی و بادها و کوه‌ها و دریاها و آفتاب و ماه و ستارگان را، ای گروه مردم! بپرسید از من آنچه خواهید.

کتاب رجعت، تالیف علامه مجلسی، صفحه ۲۰۳-۲۰۵، چاپ انتشارات دلیل ما

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Mod gta شمس الدین رحمانی People problems حاشیه ها موسسه ادیب 24 آپشن خودرو | گندم کار شرکت نوین تجارت همراه تل